Від заснування до сьогодення

Серед затишних дерев, в тихому місці, далеко від галасливих центральних вулиць розмістився Запорізький обласний ліцей «Захисник». Під час прогулянки його територією, вдихаючи повні груди чистого повітря та прислухаючись до шуму величавих дерев, часом здається, що ти потрапив не до військового навчального закладу, а до… санаторію. Тільки чіткі рухи крокуючих ліцеїстів, голосна стройова пісня та люди в погонах нагадують про те, що тут таки навчальний заклад і не зовсім звичайний.

Комунальний заклад «Запорізький обласний ліцей – інтернат з посиленою військово – фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради створено за розпорядженням голови Запорізької облдержадміністрації від 13 квітня 2000 року № 192 «Про створення Запорізького обласного ліцею з посиленою військово – фізичною підготовкою «Захисник.

День 13 квітня вважається Днем ліцею і щорічно відзначається як святковий день.

Навчально – виховний процес у ліцеї здійснюється державною мовою. Ліцеїсти знаходяться на неповному державному утриманні.Фінансування здійснюється за рахунок бюджету Запорізької обласної ради.

Навчальний план ліцею відповідає основним завданням ліцею й дає можливість ліцеїстам для вивчення базових дисциплін, досягнення високих результатів з допризовної та фізичної підготовки, є збалансованим, оптимальним для 10-11 класів і відповідає вимогам державного компонента середнього загальноосвітнього закладу ІІІ ступеню.

Навчально-матеріальна база ліцею розміщується на орендованій у Державного підприємства «Аеропорт – Запоріжжя – Вантажний» території загальною площею 7500 кв. м. Навчально-матеріальну базу ліцею становлять: комп’ютерний клас, лінгафонний кабінет, учбові кабінети, які обладнані інтерактивними дошками та мультимедійними установками, кабінет з профілюючих дисциплін курсу «Захист Вітчизни», класи самостійної підготовки, бібліотека, читацька та актова зали, медичний пункт, їдальня, спортивне містечко, лазня (душові кабінки) та інші адміністративно-господарські приміщення, які в повному обсязі забезпечують нормальну життєдіяльність ліцею.