Від заснування до сьогодення

Серед затишних дерев, в тихому місці, далеко від галасливих центральних вулиць розмістився Запорізький обласний ліцей «Захисник». Під час прогулянки його територією, вдихаючи повні груди чистого повітря та прислухаючись до шуму величавих дерев, часом здається, що ти потрапив не до військового навчального закладу, а до… санаторію. Тільки чіткі рухи крокуючих ліцеїстів, голосна стройова пісня та люди в погонах нагадують про те, що тут таки навчальний заклад і не зовсім звичайний.

Комунальний заклад «Запорізький обласний ліцей – інтернат з посиленою військово – фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради створено за розпорядженням голови Запорізької облдержадміністрації від 13 квітня 2000 року № 192 «Про створення Запорізького обласного ліцею з посиленою військово – фізичною підготовкою «Захисник».

Основним завданням ліцею є надання вихованцям освітніх послуг, забезпечення опанування ними необхідних знань та навичок у військовій, правовій та фізичній підготовці, формування у них високих моральних і вольових якостей, дисциплінованості, любові до Батьківщини, підготовка здорових осіб, здатних переносити всі тяготи військової служби, допомогти визначитись, зробити вибір на користь професії офіцера Збройних сил України.

Пощастило тут навчатися юнакам, які мріють про військову кар’єру. Щороку сюди вступають сотні хлопчаків, та тільки обраним надається можливість носити горде звання – ліцеїст!

Ліцей відкрив свої двері для майбутніх офіцерів 1 вересня 2000 р. Матеріальна база складалася лише з пустих  приміщень в напіврозібраному стані. З роками поступово розширювалась та вдосконалювалась навчально-матеріальна база, збільшувався штат працівників. Високий професіоналізм наших педагогів засвідчує результативність наших учнів в інтелектуальних, творчих та спортивних змаганнях.

Наші учні-наша гордість. Щороку вони посідають перші та призові місця в спортивних змаганнях обласного та всеукраїнського масштабу, на конкурсах та олімпіадах з різних навчальних предметів.

Щорічно близько 95% випускників ліцею вступають до вищих навчальних закладів. Близько 70% випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах силового компоненту держави, з них близько 50% – у закладах Міністерства оборони України.

Споконвічно військові клялись у вірності своєму воєводі, князеві, державі, а з утвердженням демократичного ладу – народові своєї Батьківщини. Для першокурсників ліцею “Захисник” – це перше свідоме забов’язання вчитися сумлінно, поводитися чемно та бути гідними примножувачами традицій українського війська

 

КЛЯТВА ЛІЦЕЇСТА

У цей пам’ятний день перед усім українським народом, перед своїми батьками, всім найсвятішим і найдорожчим, святою землею нашою українською – від берегів старого Дніпра-Славутича та могутнього Дніпрогесу, від славетного Запоріжжя та легендарної Хортиці, хай гордим птахом летить по широтах України голос нашої урочистої Клятви.
Ми завжди будемо гідні ратної слави пращурів – воїнів Русі-України, лицарів Костянтина Острозького, козаків Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, вояків Дієвої Армії Української Народної Республіки, воїнів Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, вояків Української Повстанської Армії, Героїв Небесної Сотні, учасників Антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил на Сході України.
Завжди високо нести почесне звання ліцеїста, продовжувати та примножувати славні традиції українського війська, ніде і ніколи не зганьбити честь нашого рідного ліцею –
КЛЯНЕМОСЬ!
Відповідально та свідомо виконувати обов’язки ліцеїста, готувати себе до військової служби, як українського офіцера –
КЛЯНЕМОСЬ!
Ми готові віддати всі свої сили та вміння в ім’я Незалежності та Соборності України, жертовно служити та самовіддано захищати свою країну від будь-якого агресора –
КЛЯНЕМОСЬ!
Ми, майбутні захисники Української держави, не опускаючи очей перед своїми командирами, вчителями, батьками, усім українським народом урочисто обіцяємо бути вірними девізові нашого ліцею «Слава і честь!» і ніколи його не зрадимо.
КЛЯНЕМОСЬ!
КЛЯНЕМОСЬ!
КЛЯНЕМОСЬ!