Психологічна допомога під час війни: де і як отримати допомогу

Війна виснажує нас фізично та психологічно. Попри те, що наша психіка здатна адаптуватися під будь-які складнощі, кожен день бойових дій є для кожного з нас справжнім випробуванням.
Нагадую, що Ви завжди можете звернутися за допомогою до психолога ліцею «Захисник» за телефоном, що вказаний в Googlе Classroom, проте, якщо з будь-якої причини, Ви відчуваєте потребу в додатковій допомозі іншого спеціаліста, пропонуємо Вам скористатися такими ресурсами:
1. Ви можете записатися на безоплатну консультацію зі спеціалістом Психологічної підтримки від медико-психологічного факультету НМУ імені О.Богомольця за цим покликанням
2. Безкоштовну допомогу усім, хто її потребує, готові надавати сертифіковані психологи Центру психологічного консультування і травмотерапії Open Doors («Відкриті двері»), які мають досвід роботи з учасниками збройних конфліктів. Щоб отримати консультацію, необхідно просто зайти в чат-бот за цим посиланням та залишити свою заявку і контактну інформацію.
3. Онлайн-платформа «Розкажи мені» цілодобово надає безкоштовну психологічну допомогу. Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії чи навіть на межі – заповніть анкету за цим покликанням та очікуйте дзвінка спеціаліста.
4. Поліцейські психологи створили Telegram-канал «Психологічна підтримка» з корисними постами та базовими рекомендаціями, що допоможуть розвантажити нервову систему. А також запустили чат-бот для зворотного зв’язку психолога з клієнтом.
5. Telegram-канал психологічної підтримки для осіб з 8 до 22 років «Перемога»
6. Національна професійна лінія з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я «Lifeline Ukraine». Працює цілодобово, звернутися за допомогою можна зателефонувавши на гарячу лінію за номером 7333 або написати повідомлення за посиланням: https://lifelineukraine.com/contact.
7. Реабілітаційний центр із надання безкоштовної психологічної допомоги «Крок назустріч». Звернутися можна за номером гарячої лінії центру: (044) 222 90 94.
8. Безкоштовна психологічна допомога надається українцям в умовах війни в рамках всеукраїнського кол-центру ВАРТО ЖИТИ. Звернутися можна за номером 5522.
9. Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного).
10. Цілодобова лінія психологічної підтримки  «Між нами» Львівський міський центр соціальних служб – 0800307305. Дзвінки з будь-яких операторів безкоштовні.
11. Центр психосоціальної підтримки Києво-Могилянської академії та БО «Голоси дітей». Гаряча лінія для дітей (08.00 – 22.00): 096 039 22 58; 099 198 57 95; 063 558 12 82
12. Гаряча лінія «Людина в біді». Безкоштовні психологічні консультації надають безкоштовно за номером: 0 800 210 160.
13. Проект «Поруч» – це групи психологічної підтримки для підлітків і батьків, чиє звичне життя зламала війна. Психологи готові допомагати офлайн і онлайн, щоб досвід громадян України не залишився непереборною травмою на все життя. Деталі тут: https://poruch.me
14. Національна гаряча лінія для дітей та молоді працює щодня з 9.00 до 21.00. 0 800 500 225, 116 111, Telegram: @CHL116111, Instagram: @childhotline_ua
15. Психологічна підтримка українців під час війни від психотерапевтів-практиківhttps://t.me/PsihologDopomogaWarInUa2022. Група створена для безкоштовної психологічної допомоги українцям, які відчули на собі жахіття війни в Україні у 2022 році. Допомога здійснюється зусиллями практикуючих психотерапевтів.
16. Національна психологічна асоціація — професійне об’єднання, фахівці якого надають безкоштовні психологічні консультації всім, хто того потребує. Платформа працює у форматі первинної психологічної допомоги (кризові та консультації з травмотерапії), що надається дорослим і підліткам. Консультації надаються в телефонному форматі чи через відео зв’язок для мешканців з усієї України. Телефон гарячої лінії — 0 800 100 102.
Пам’ятайте: кожному з нас може бути тривожно, страшно, боляче. Ми всі можемо почуватися невпевнено, вступати в конфлікти та нервуватися. Але головне – допомогти собі вийти зі складної ситуації. Тому не залишайтеся наодинці з проблемою.

3 коментарі

 • Світлана

  Все дуже складно… В стані стресу тяжко відповісти на дебільні запитання… Вважаю, зайве. Потрібен терміновий зв’язок

 • Марія Фарафонова

  Доброго дня, Світлана. Будь ласка, зверніться до фахівців будь-якого з запропонованих ресурсів.

  З повагою, психолог ліцею “Захисник”.

 • Андрій

  Добрий день. Чи зможуть допомогти, якщо у людини низька самооцінка, він не бачить сенсу у житті? До кого ліпше звернутися?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *