Пам’ятаємо…

Денис загинув на духмянім полі
Від «Граду» – вражої руки.
Над ним схилились верби і тополі.
Залишив пам’ять на віки.
Його пісні розквітлою весною
Блакитним проліском прийдуть
І, вмиті свіжою росою,
Свою нам душу віддадуть.
(Василь Загороднюк)

В ці дні, коли Україна відзначає День Гідності і свободи, День десантно-штурмових військ, вшановує пам’ять борців за Незалежність в роки перших визвольних змагань, в ліцеї «Захисник» було відкрито меморіальну дошку випускнику-герою Денисі Козі. Сьогодні би нашому випускнику, офіцеру-десантнику Денису Козі виповнилося 28 років, але, на превеликий жаль, лейтенант Коза загинув у бою, захищаючи нашу державу…
Денис Коза народився 22 листопада 1993 року в селі Чорнобаївка Херсонської області. З 2008 по 2010 рік навчався в 11 взводі нашого ліцею. Командир взводу – капітан Косий О.П. Після завершення ліцею продовжив навчання в Національній академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного за спеціальністю «Управління діями підрозділів артилерії». Одразу із здобуттям диплому та отримання звання лейтенант був направлений для проходження служби командиром мінометного взводу в 25 окрему повітряно-десантну бригаду.
З літа 2014 року брав участь в Антитерористичній операції на Сході України. 17 серпня 2014 року…Жахливий день. Підрозділ, яким командував Денис, в районі населених пунктів Нижня Кринка – Жданівка Донецької області потрапив під обстріл російсько-терористичних угрупувань з реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град». В бою загинуло 12 українців, воїнів-десантників. Серед тих, хто пішов на небо, і наш Денис…
Захисників України, які віддали найдорожче – своє життя, захищаючи незалежність та суверенітет нашої держави вшанували хвилиною мовчання.
Указом Президента України від 14.11.2014 року №873/2014 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі – командир 2-ого взводу 25-ї окремої повітряно-десантної бригади лейтенант Денис Коза нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).
Про свого побратима, Дениса Козу, розповів головний сержант взводу, старший сержант 25-ї окремої повітряно-десантної бригади, кавалер ордену «За мужність» Денис Ухань, який був присутній на нашому заході.
Фінансову допомогу у виготовленні та встановленні меморіальної дошки надали депутати Запорізької обласної ради Олег Чернов, Андрій Хімічев, Дмитро Траілін, депутат Запорізької міської ради В’ячеслав Зайцев, депутатка Запорізької районної ради Аліса Сисоєва.
Дякуємо батькам Дениса Кози – Євгену Івановичу і Ірині Адамівні, які сьогодні були поруч з нами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *