На захисті України

Кулька Руслан Михайлович

Полковник ЗСУ, заступник начальника ліцею з навчальної работи Запорізького обласного ліцею-інтернату “Захисник”, брав участь у боях на сході України, 23-й окремий мотопіхотний батальйон. Був заступником командира, потім очолив підрозділ. 

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, нагороджений в серпні 2015 року орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Дізнатись більше>>

Чибінєєв Валерій Вікторович

3 березня 1988 року, у місті Бердянськ Запорізької області народився Валерій Вікторович Чибінєєв.

Валерій Чибінєєв рано втратив батьків, виховувався у Бердянській школі-інтернаті, де провчився до 9-го класу, після чого вирішив стати військовим. Закінчив Запорізький військовий ліцей «Захисник» і Одеську академію сухопутних військ.

Командир роти снайперів 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України капітан Валерій Чибінєєв з перших днів російської агресії став на захист територіальної цілісності та незалежності Батьківщини. У складі 1-го аеромобільно-десантного батальйону брав участь у визволені Красного Лиману Донецької області.

Під час ведення бойових дій в районі селища Бірюкове Луганської області в червні 2014 року підрозділ, очолюваний капітаном В. В. Чибінєєвим знищив диверсійно-розвідувальну групу противника та взяв у полон двох терористів. Поблизу селища Ізварине Луганської області у липні того ж року, разом зі своїми побратимами витягнув із підбитого танка трьох військовослужбовців. У січні 2015 року обороняв Донецький аеропорт поблизу злітної смуги летовища.

Під час виконання бойового завдання на спостережному посту поблизу Авдіївки у липні 2016 року групами снайперів під керівництвом В. В. Чибінєєва було знищено живу силу розрахунків кулеметів і гранатометів та одного снайпера. Загалом 12 підтверджених цілей. Наприкінці цього ж місяця отримав поранення внаслідок обстрілу позицій артилерією терористів. Не зважаючи на це, продовжував керувати підрозділом, що дозволило утримати позиції, незважаючи на численні атаки терористів та обстріли території ворожою артилерією.

Указом Президента України від 23 серпня 2016 року № 348/2016 капітану Валерію Чибінєєву присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

Ліщинський Сергій Іванович

Підполковник запасу ЗСУ, викладач військових дисциплін Запорізького обласного ліцею-інтернату “Захисник”, брав участь у боях на сході України у військах оперативного командування “Схід” на посаді старшого офіцера управління ракетних військ і артилерії.  

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, нагороджений відзнакою Президента України.

Рєзніков Дмитро Юрійович,командир 23 взводу, підполковник запасу.

 

Військову службу за контрактом у лавах Національної гвардії України проходив з 25.04.2015 року на посадах начальника зв’язку 9-го полку спеціального призначення ВВ МВС України (в/ч 3029 “Гепард”),оперативного чергового 9-го полку оперативного призначення Південного ОТО НГУ МВС України(військова чатина 3029). 

Брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпечення її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України влітку 2014 року (Амвросієвський р-н, Донецької обл.) та взимку 2015 року (м. Маріполь, Донецької обл.).Має відзнаку ”Учасник АТО”.