Міжнародна діяльність

З 2015 року Запорізький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» одним із перших в місті і області приєднався і став учасником освітньої навчальної програми Європейської комісії eTwinning. Вчителі та учні, зареєстровані в мережі eTwinning, отримали можливість реалізації спільних проектів з іншими європейськими школами. 

За цей період вихованці ліцею та їх наставники досягли не абияких результатів: міжнародні проекти «Захисника» були відзначені  такими нагородами, як Європейські знаки якості, які засвідчують якість та успішність проекту на рівні всієї Європи; вони є підтвердженням того, що діяльність в програмі вчителів та учнів є високопрофесійною, що команда  ліцею вміє працювати максимально якісно й креативно, ефективно та злагоджено співпрацювати з партнерами. Онлайн-конференції з учнями європейських шкіл стали невід’ємною частиною навчально-виховного процесу в ліцеї.

Над проектами, які отримали Європейську відзнаку,  працювали вчителі математики Прокудіна Т.М. та Мусієнко Н.В., вчитель іноземної мови Голубєва Н.І. Крім того, проекти  “Stop wars and military conflicts» та  «eDay of Languages» (автор проектів Голубєва Н.І.) були визнаними найкращими проектами місяця в Україні. В рамках проекту  “Stop wars and military conflicts» ліцеїсти та вчителі ліцею відвідали з дружнім візитом Військовий ліцей імені генерала Квінітадзе (Грузія) та приймали грузинських гостей в Запоріжжі.   Вперше за історію двох військових ліцеїв відбулася подібна міжнародна зустріч.

Міцна, тривала дружба переросла в підписання Меморандуму про співпрацю, в рамках якого щороку відбуваються обмінні візити учнів та спільні військові  навчання в м. Кутаїсі (Грузія) за участю наших найкращих ліцеїстів.

Українські ліцеїсти та грузинські кадети тепер не тільки мають змогу презентувати свої навчальні заклади, культуру своїх країн, насолоджуватися спілкуванням з однолітками, а й вчаться орієнтуватися за мапою, маскуватися та рити окопи, траншеї в гірській місцевості, влучно стріляти, – все це повинен вміти по-справжньому підготовлений боєць.

Наші учасники зрозуміли, що вони вже зараз багато можуть зробити для налагодження дружніх стосунків, для поширення позитивного іміджу  України в світі. За активну та результативну участь в Міжнародних проектах ліцеїстів та вчителів, що мають європейські відзнаки, за вміння співпрацювати з європейськими школами та за виховання толерантних громадян, наш ліцей ввійшов до провідних навчальних закладів світу, до двадцятки найпрогресивніших та найактивніших шкіл України, які вперше серед українських навчальних закладів, отримали  довгоочікувану відзнаку eTwinning School Label.

Цьому передувала кропітка робота в проектах, заповнення документів в декілька етапів, доведення, що в ліцеї використовуються практика eSafety, інноваційні та творчі підходи до навчального та виховного процесу, що адміністрація сприяє безперервному професійному розвитку співробітників. Це серйозне досягнення та визнання нашої роботи на Міжнародному рівні. Ми стали першими та надихнули інших: вже наступного року подібну відзнаку отримали Запорізька гімназія №93 та Запорізький січовий колегіум.

eTwinning став для ліцеїстів та вчителів Запорізького обласного ліцею «Захисник» майданчиком для спілкування та обміну досвідом, цікавою та корисною інформацією, став потужним стимулом для вивчення іноземних мов і покращення рівня використання ІТ-технологій як для учнів,так і для вчителів. За таких умов навчатися й навчати – не лише потрібно, але й дуже цікаво!

previous arrow
next arrow
Slider