Дорогі випускники, шановні вчителі, офіцери, батьки!

Ось і настав цей незвичайний день. День, який ви так чекали і квапили, а іноді і нетерпляче підганяли. День отримання свідоцтв. День прощання з ліцеєм.

         Це дійсно велика честь – отримати свідоцтво про закінчення нашого ліцею – одного з найкращих навчальних закладів України. Це – лише початок, але відмінний  початок самостійного життя. Сьогодні ми проводжаємо вас в нове життя. Що чекає вас далі – ніхто не знає, але зате ми знаємо, що ви готові до нього. Адже ви вчилися у найкращих – найбільш чуйних, компетентних, добрих і професійних вчителів.

Один з самих найважчих часів настав тепер і для ваших батьків. Непомітно пролетить ще зовсім трішки часу, і ви випурхнете з батьківського гнізда. І зовсім скоро ви будете чути батьківські слова лише по телефону або читати в смсках, а слова будуть приблизно такі: “Сонечко моє, як же я за тобою сумую”. А поки ви, їхні сонечка, поруч зі своїми батьками – не забудьте сказати їм теплі слова подяки за їх турботу і любов, адже ваші мами і тата любили вас, незважаючи ні на що, лаяли, повертаючись з батьківських зборів, але завжди вірили в вас і, що б не трапилося, сподівалися на краще.

 Позаду – батьківський поріг, протоптані берцями алеї в ліцейському дворі, мудра посмішка вчителя, життєві настанови офіцерів-вихователів, строгий і все розуміючий погляд командира роти, «дванадцятки» і «двійки», відповіді біля дошки і контрольні, дзвінки, запізнення, чергування, особливо в їдальні, екскурсії, і ваші маленькі таємниці, про які ми, можливо, і не здогадуємося, а, можливо, просто тихенько про себе усміхаємось.

Ліцей для вас сьогодні – вже історія, і як будь-яку історію її треба пам’ятати, поважати і до неї треба повертатися. Повертайтеся в ліцей в новому статусі гостей, з посмішкою і легким серцем. Ви приємно здивуєтеся як вам будуть тут раді. І щоб завжди і скрізь легко було повертатися, ніколи не спалюйте за собою мости. Ідіть красиво, не тримайте в душі ні на кого зла, і тоді у вас залишаться тільки найкращі спогади. І все буде добре.

Ви стоїте на порозі дорослого життя. Попереду у вас вибір професії, створення сім’ї, робота. Якось раз одного письменника запитали: «Які люди потрібні людству?» І він, не замислюючись переконано відповів: «Людству потрібні всі люди, непотрібних людей не існує». І як би не склалося ваше ліцейське життя, з якими б підсумками ви не прийшли сьогодні до дорослого життя, у кожного буде свій шлях і своя обрана професія. Тільки хочеться нагадати вам, що найрідкісніша і найпотрібніша професія в усі часи – хороша людина. А розвивати в собі треба найголовніший талант – талант людяності. І тоді вам буде в світі добре, і поруч з вами буде тепло і затишно людям.

 І хоча сьогодні ви не стоїте на плацу в дружнім колі батьків, офіцерів, вчителів, однокласників і для вас не звучить тремка мелодія прощального вальсу – ви назавжди будете нашою гордістю – випускниками Запорізького обласного ліцею-інтернату «Захисник». А л-ка з  ліцейських погонів стане провідною зірочкою – стартом до офіцерських зірок. Щасти вам!

Ми бажаємо вам легкої дороги, але нехай вона буде цікавою, творчою, багатогранною. Вчіться, шукайте, дерзайте і будьте щасливі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *