День пам’яті захисників Донецького аеропорту

За ініціативи Запорізького обласного військового комісаріату та підтримки обласної державної адміністрації 16 січня 2021 року вихованці комунального закладу «Запорізький обласний  ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради взяли участь в уроці мужності до Дня вшанування пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Зі вступним словом до учасників заходу звернулися тимчасово виконувач обов’язків директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віктор Захарчук та заступник Запорізького військового комісара підполковник Андрій Якунін.

В режимі он-лайн-конференції відбулась цікава зустріч з реальними учасниками тих героїчних подій – воїнами-запорожцями десантником В’ячеславом Зайцевим, командиром БМП Сергієм Кириком, мінометником Дмитром Дворцовим. Близько 100 майбутніх офіцерів зі своїми офіцерами-вихователями із зацікавленістю слухали розповіді героїв – «кіборгів», історії мужності та героїзму, незламності духу та безпримірної стійкості. Воїни 79 одшбр, 93 омбр «Холодний Яр» згадали ті героїчні дні, своїх побратимів, розповіли про яскраві моменти оборони Донецького аеропорту, побутові історії та відповіли на питання ліцеїстів.

По завершенню он-лайн-зустрічі учасники оплесками висловили свою подяку всім кіборгам – і загиблим, і живим.

«Кіборги» витримали, не витримав бетон!

Донецький аеропорт захищали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. Протягом 242 днів з неймовірною стійкістю, відвагою та незламністю українські військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери тримали оборону ДАПу.

«Кіборгами» нескорених українців назвав сам ворог. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах.

У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК). Багатьох із них відзначили державними нагородами, деяких із них – посмертно.

 З 18 по 21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників ­– «кіборгів».

21 січня 2015 року прийняли рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

За офіційними даними, захищаючи донецький аеропорт, загинули понад 200 українських військових.

Після зруйнування старого і нового терміналів аеропорту (оборона яких тривала 242 дні) українська армія та добровольці утримують оборону інших будівель летовища, а також контролюють навколишні села.

Вічна пам’ять всім, хто віддав своє життя за Україну!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *