Батько наш — Бандера

За словами фольклористки Інституту філології КНУ Ярини Закальської, це.варіант пісні УПА «Ой у лісі, лісі, під дубом зеленим». За мелодією оригінальна і нова пісні майже однакові, проте дещо відрізняються тексти. Вперше новий варіант пісні виконали священники тернопільської єпархії у 2019 році.

Восени 2021 року львівські школярі запустили в соцмережах флешмоб із закликами співати цю пісню, яку підхопили всі: прості користувачі тіктоку та відомі виконавці, громадські організації «Слов’янська січ» та «Єдина родина Донеччини», хористи Львівської національної академічної чоловічої хорової капели «Дударик», студенти Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка. Пісня звучала навіть у Верховній Раді.

1 січня 2022 року, до дня народження Степана Бандери, пісня з’явилася в аранжуванні українського кавер-гурту Romax, відомого завдяки своїй участі у 10 сезоні музичного шоу «X-фактор». Виконавці представили сучасну версію пісні та кліп на неї, в якому показані учасники гурту під час запису пісні в студії, а також архівні кадри, на яких зображені моменти боротьби України за волю та незалежність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *