День безпечного інтернету

7 лютого 2023 року у світі відзначали День безпечного Інтернету – Safer Internet Day – під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Це був вже 20 День безпечного Інтернету. В нашому ліцеї вже стало традицією присвячувати уроки інформатики в цей час правилам безпечної поведінки в Інтернеті.

В умовах війни, де активно діє інформаційний фронт, питання інформаційної гігієни в онлайн-просторі стало як ніколи актуальним.

На уроках інформатики ліцеїсти познайомились з термінами «інформаційна війна», «інформаційна зброя» та «інформаційний тероризм». вчилися розпізнавати фейкову інформацію, маніпуляції та пропаганду. Не оминули ми увагою питання розвідки за відкритими інформаційними джерелами (технологія OSINT), яка допомагає провести розслідування злочинів російських окупантів проти цивільного населення та ідентифікувати російських мародерів і вбивць. Ліцеїсти ділилися своїм «негативним» досвідом при використанні месенджерами та соцмережами, давали поради один одному, як захистити свої акаунти та ще раз переконалися в тому, що будь-яка інформація, поширена нами в інтернеті, може допомагати ворогу.

В нагоді стали онлайн-сервіси для перевірки надійності паролів, також перевірили чи не скомпроментовані часом наші адреси електронної пошти через витік даних на деяких онлайн-ресурсах.

А гра «Інтерленд» допомогла закріпити отримані знання. Загалом уроки, присвячені дню безпечного інтернету вийшли цікавими та насиченими корисною інформацією.

Не залишились остронь і наші вчителі. Викладачі нашого ліцею приєдналися до онлайн марафону, присвяченому обізнаності про безпеку в інтернеті.

Захід відбувся в межах співпраці Google Україна, Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації.

Щиро дякуємо організаторам за чудовий марафон та цікаву інформацію!

Тримаємо інформаційний фронт! Споживаємо інформацію безпечно! Віримо в ЗСУ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *